Product code: 9506344
| Recommended Use | Commercial, Domestic & Hotel |
|---|---|
| Product Type | Toilet |
| Toilet Configuration | Back to Wall |
| Rim Configuration | Rimless |
| Mounting | Floor |
| Seat Type | Double Flap |
| Overheight | Yes |
| Pan Outlet Type | P Trap & S Trap |
| Colour Category | White |
| Colour Finish | White |
| Seat Colour | White |
| Primary Material | Vitreous China |
| Pan Material | Vitreous China |
| Width | 375 mm |
| Pan Height | 450 mm |
| Pan Projection | 610 mm |
| Pan Width | 375 mm |
| Projection | 610 mm |
| P Trap Setout | 190 mm |
| S Trap Minimum Setout | 95 mm |
| S Trap Maximum Setout | 100 mm |
| Weight of Pan | 34 kg |
| Cistern Included | No |
| Seat Included | Yes |
| Water Efficiency Star Rating | 4 Star |
| Average Litres per Flush | 3.3 L |
| Full Flush | 4.5 L |
| Half Flush | 3 L |
| Domestic Use | 25 Years |
|---|---|
| Commercial Use | 25 Years |
| Spare Parts & Labour | 1 Years |