Product code: 9505969
| Recommended Use | Commercial, Domestic & Hotel |
|---|---|
| Product Type | Basin |
| Basin / Sink Type | Wall Hung |
| Mounting | Wall |
| Taphole Configuration | None |
| Waste Position | Centre Rear |
| Colour Category | White |
| Colour Finish | White |
| Primary Material | Fire Clay |
| Width | 500 mm |
| Depth | 450 mm |
| Height | 100 mm |
| Capacity | 4.5 L |
| Projection | 25 mm |
| Weight | 13 kg |
| Overflow Included | Yes |
| Fixing Bolts Included | Yes |
| Plug & Waste Included | No |
| Domestic Use | 15 Years |
|---|---|
| Commercial Use | 1 Years |
| Spare Parts & Labour | 1 Years |
| Warranty Information | For full warranty terms and conditions please refer to the AXA Warranty document |