Product code: 9506434
| Recommended Use | Commercial, Domestic & Hotel |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat |
| Mounting | Product Surface |
| Seat Type | Soft Close & Quick Release |
| Seat Colour | White |
| Seat Material | Polypropylene (PP) |
| Width | 365 mm |
| Seat Mounting Width Minimum | 75 mm |
| Seat Mounting Width Maximum | 175 mm |
| Seat Width | 375 mm |
| Minimum Length | 410 mm |
| Maximum Length | 460 mm |
| Internal Width | 230 mm |
| Internal Length | 280 mm |
| Cistern Included | No |
| Commercial Use | 1 Years |
|---|---|
| Warranty Information | For full warranty terms and conditions please refer to the American Standard Warranty document |